Pikk postitus leinast

Märts ei ole mulle kerge olnud.

See on üks väga kurb ja väga avameelne postitus. Kirjutan, et läbi rääkimise oma südant tervendada ja iseennast aidata.

16 Comments

  • Kadi Ehasalu

    Kallis Mari!

    Ilusat uut elu, taassündi! Oled mulle väga suureks inspiratsiooniks, kui Sa vaid teaksid kui tugevalt mu elustiili ja eluvaadet oled mõjutanud! Jälgin Sind alati suure huvi ja imetlusega. Südamest head ja tuge, hoitust Sulle soovin! Aitäh, et jagad.

    • Väino

      Hea Mari.

      Surm lihtsalt on. Me, inimestena, loome temast samaväärse, endaga, olendi, kes võtab ja (taas)annab, tagastab. Aga tema on lihtsalt üks energia. Olen samuti palju surmaga lävinud – vanaema viimaseid hingetõmbeid kuulanud, paar südemesse kasvanud looma Vikerkaare taha minna lasknud, ise korra “ära käinud” ning oma kaasal ja sündimata tütrel lubanud minna…. Lein,mis minus veel praegugi, 30 aastat hiljem.
      Nad on lahkunud aga samas, ka alles – Sinus, endas. Kõik räägitud jutud, naerdud naljad, soojad sülelused – need jäävad Sinusse, kuni ka Sina oled see, kes lahkub.
      See, miks me surma nii karmilt kujutame, on meie ootused/lootused, mis täide ei lähe. “Nii palju veel teha, kuidas siis nii?” Aga nii lihtsalt on. Üks Eluraamat sulgub, sest on saanud oma lõpu.

      Loodan, et mu sõnum liig’ morbiidseks ei saanud.
      Elu läheb edasi, sündide ja surmadega.
      Mis lihtsalt on.

      Päikest Sulle, IlusHing!

  • Carmel

    Hea Mari! 🌸

    Olen Sind aastaid jälginud, kaasa elanud Su elule ja hetkedele, oled mulle nii suureks inspiratsiooniks ja muusaks! Oled nii palju tarkuseterasid jaganud, puudutanud südant oma siira, eheda ja naiseliku olekuga ning Sinu suhe loodusega on imetlusväärne! Võin samuti õelda, et oled mõjutanud minu elustiili ja valikuid, mida teen. Olen nii tänulik, et oled🙏

    Saadan Sulle mõtteis palju soojust, armastust ja rahu! 🤍

    • Helina

      Mari, Sa oled mind enesele teadmata nii palju inspireerinud, toetanud, aidanud.. läbi oma raamatute ja postituste. Ma olen nii tänulik kõige eest ning soovin, et iga uus päev oleks Sulle veidi kergem ja helgem, kui eelmine seda oli..♡

  • Marion Nordstöm

    Armas, Mari

    Olen tänulik, et oled valinud oma läbielamisi jagada….tervened armashing…. Sinu läbielamised muudavad emotsionaalseks…kurb ja samas tunnen ja tajun nagu kirjeldad armastuse lugu… Palun ole enesega õrn ja hoidev. Palun, luba endal olla õrn ja haavatav. Luba ennast hoida ja toetada.
    Luba endal olla kurb ja luba ka aega mitte midagi teha.
    Emban Sind!
    Olen Sinu jaoks olemas.

    Mind on saatnud täna mõtisklus
    “Kõige tundlikum muusikainstrument on inimese hing. On vaja puhastada oma hinge, kuni ta helisema hakkab.” A.Pärt

  • Marta

    Armas Mari,
    Saadan Sulle südamest kaastunnet, jõudu ja pai Su südamele, su tüdrukute südamekestele…
    Viimased aastad on olnud ebareaalselt karmid Sulle. Aga Sinu sõnad ja tagasivaade kõigele toimunule on toetav neile, kes kaotusevalu sügavustes parasjagu viibivad ning see annab julgustust, et tuleb päev, mil on natuke lihtsam, mil tulevik paistab natuke eredam, mil on taas natuke kergem hingata. Aitäh selle hingepalsami eest. x

    • Ulla

      Armas Mari,

      loodan, et aeg toob sulle kergendust. On ilus lugeda, kui puhtalt sa kirjutad ka oma raskustest. Nõuab suurt julgust mitte sulguda sellise valu ees – tunda seda kõike läbi nii avatud südamega.

      Siiamaani, kui mul vahel raskus hinges on, avan sinu raamatu ja loen natuke. Sinu valgusest täidetud sõnad toetavad ja aitavad leida kergendust. Aitäh selle eest.

      Hoian sind ja su lapsi palvetes ning saadan palju valgust ja armastust. 🤍

  • Julia Smoli

    Kallis Mari, elu on sulle andnud palju kannatusi ning ütlesid oieti oma postituses, et millegi jaoks sinu hingele oli see vajalik
    Sa oled ilus lill, palun õites edasi, loodan et sinu kannatused on läbi ning olen kindel et sind ootab väga ilus tulevik.
    Sinuga on su imelised lapsed, kellesse sinu ema pani oma südame ning nendes ka sinus ta elab edasi ❤️

  • Riina Küber

    Armas Mari,

    Minu kaastunne Sulle ja Su kallitele.
    Aitäh, et jagad ja loodan, et see kirjutamine oma lugejatele, aitab Sul leina ja valuga toime tulla ning iga päev edasi liikuda.
    Mul tegelikult puuduvad sõnad, et kuidagigi Sind toetada ja lohutada, aga olen olemas ja lugemas.
    Oled oma eluga mind inspireerinud ja Sinu raamatud on avanud minu silmad ning kindlasti teinud minust parema inimese.
    Aitäh Sulle.

  • Helis

    Kallis Mari!

    Lugesin Su postitust pisarad silmas, Sa pead küll ikka väga tugev hing olema, et selliseid kogemusi ja nii lühikese ajaga läbi oled elanud. Ma tunnen Sulle kaasa!

    Päev korraga ja sammhaaval end toetades liigud uue reaalsuse poole läbi kogemuste muutudes ja iseend muutes.

    Soovin Sulle elus parimat ja ole tugev Mari! 🙂

  • Rosmari Marrandi Vasilevska

    Kallis Mari

    Lugesin eile Sinu postitust ja võtsin aega mõtlemiseks, mida Sulle öelda, millised mõtted Universum mulle saadab, mida Sina kuulma peaksid. Kuna minu siiras soov on Sulle head tuua, siis usaldan kõiki mõtteid, mis minuni tulid Sulle jagamiseks.

    Internetis liigub selline tarkusetera, et enamik meist on elu jooksul koos kolme armastatuga, siin on üks link selle kohta: https://www.lovewhatmatters.com/we-only-fall-in-love-with-3-people-in-our-lifetime-each-one-for-a-specific-reason/

    Ma olen ise samuti selline inimene, kelle jaoks millestki üle saamine on väga-väga raske, hoian kinni inimestest ja unistustest väga kõvasti ja raske on lahti öelda, isegi kui mõistus nii soovib. Kuid ma usun samuti, et kui Sa ka tunned, et Sa ei suuda hinges lahti anda, siis ka sellel on põhjus ja tagant järgi saad aru, miks pidid südames hoidma kedagi just nii kaua, kui seda tegid. Sellegi poolest soovitan Sul uute inimestega suhelda ja uutesse kohtadesse võimalusel minna, need kutsed ja vihjed võivad Sinuni ise tulla, Sa ei peagi neid ise otsima, lihtsalt mine kaasa.

    Teine asi, mida tunnen, et pean Sinuga jagama ja millegi pärast on selline tunne, et see sõnum on Sinu isalt, on see: Sina ole see, kes Sina oled alati olnud ning Sa püsid õigel teel ja õiged inimesed jõuavad Sinuni. Sa oled terviklik ja imeline ning jätkades oma tõdedes leiad selle õige, kes Sinuga harmoneerub, sobib, keegi kes sobitubki täpselt Sinuga nagu Sina oled, keda pole tarvis lõputult lahti mõtestada, analüüsida ega mõista. Samas tähendab see sõnum ka minu arvates seda, et Sa oled ravitsejate tütar ja Sinu viis enda ja laste eest hoolt kandmiseks ka materiaalselt oleks ju teiste ravitsemine, on kindlasti palju neid, kes Sinuga vestelda sooviksid ja nõu tervisemuredele soovivad leida.

    Suvekodu.

    Kõik Sinu tõed, mida oled jaganud, on endiselt kehtivad tõed. Sinu kogemused ei muuda Sinu ilusat tõde.

  • Anett Lehtmets

    Kallis Mari lugesin kogu postituse põhjalikult läbi pisar silmis . Sa oled väga tugev ja vapper naine.

  • Epp

    Hästi ehe, siiras ja maskitu postitus. Kogesin seda kirjeldatud valget valu ja elu keerdkäikude paratamatusi justkui ka ise ja selles ongi ilu… jagamise ja uuesti leidmise ilu.
    Et see kuidagi kohatuna ei tuleks, siis eelnevates su postitustes ja eneseväljendustes olen tajunud teatavat positsioneerimist ja kenasse siidpaberisse pakitud salvamist nendele, kes elavad või mõtlevad teistmoodi kui sina. Lõppeks oleme me ju kõik siiski inimesed – eriline erilisega, inimene inimesega… ei ole keegi kellestki parem, õigem, moraalselt kõrgemal. Kui elu võtab justkui kõik, siis ei saagi enam kõrge tooli peal seista… Rahunemine tekib ka siis, kui enam ei kahetse minevikus tehtut, vaid saad aru, et kõike on tehtud ja kogetud põhjusega.

    Justkui tekkis pilt, kuidas isa surmaga läks abikaasa ja ema surmaga osa sinust naisena – peegelpildis minek.

    “Mõnikord sammub aeg kergelt ning ettevaatlikult üle inimeste, vaevalt on märgata tema õõtsuvaid samme… Seejärel libiseb ta sõnatult edasi, ja võibolla pole kõigest hoolimata miski muutunud. Teinekord aga võib ta sind niimoodi riivata, et jäljed jäävad järele, ja edasi minna, nagu poleks midagi juhtunud. Ent kord vaibub iga valu. See läheb kiiremini kui kurjad mõistatused kaevu heita, siis võib nende koha täita oma unistustega.”

    See kõik on kurb ja ebaõiglane, aga küllap see praegune tühjus on jälle uue elu algus… 🙂

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga