Jõuludest ja kingitustest!

Ma armastan nii väga kingituste tegemist ja hakkan jõuludele mõtlema juba varakult. Ma ei tea, kuidas jõulud sel aastal tulevad, sest mu ema oli alati jõulude hing. Ta tegi selle püha nii eriliseks ja soojaks, nagu ei kuskil mujal. Me pole veel seni mitte kunagi jõule eraldi veetnud, välja arvatud üks aasta, kui olin pühade ajal õega Sitsiilias. Mu ema tegi maailma parimat mulgikapsast ja sülti, ta suutis luua koju mingi eriliselt pehme ja sooja armastuse atmosfääri. Ta suutis igal aastal teha jõulud nii eriliseks ja meeldejäävaks. Mõeldes temale, tekib kujutlus soojusest, rahust. Näen ennast paksus, vaikses, pehmes lumesajus kodu poole kõndimas, kus on jõulutuled ja -muusika, rõõmsas tujus pere, kes pikisilmi ootas mind ja kust hoovab kõige paremate jõulutoitude lõhna. Juba nutan, kui neid sõnu kirjutan. Ta hoolitses alati selle eest, et oleks ilus kuusk ja tuba täis metsalõhna, et kuuse all oleks palju värvilisi põnevaid kingipakke, palju sooja valgust ja küünlaid.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga